Filmy o zarządzaniu grupą i przywództwie

Filmy o zarządzaniu grupą i przywództwie

Dwunastu gniewnych ludzi (1957 rok)

12 gniewnych ludzi

Dwunastu przysięgłych w procesie o morderstwo rozpatruje kwestię winy. Wszyscy poza jednym są pewni, że oskarżony zamordował swego ojca. Jednak wyrok musi być jednomyślny. Rozpętuje się gorąca dyskusja, w toku której wątpiący przekonuje innych do swego zdania.


Dwunastu gniewnych ludzi jest genialnym dramatem, który ma kilka warstw/spojrzeń na temat przywództwa, psychologię zachowań grupy i systemy wartości społecznych. Film może zmienić w Nas sposób podejmowania ważnych decyzji.


Tematy obejmują między innymi: negocjacje, techniki negocjacji, metody perswazji, rozwiązywania konfliktów i budowania konsensusu w grupie.

Życie biurowe (1999 rok)

 

Pracownicy biurowi, którzy nienawidzą swojej pracy, decydują się zbuntować przeciwko szefowi.

Ta Amerykańska komedia jest satyrą kultury korporacyjnej w firmie komputerowej z lat 90, ubiegłego wieku. Przede wszystkim dotyka relacji firma -> pracownik.

Obejrzenie tego filmu to zarówno dobra zabawa jak i dobre spojrzenie na przywództwo, techniki budowania zespołu oraz modele rozwoju zawodowego.

Tematy obejmują między innymi: kulturę korporacyjną, mentoringu i rozwoju kariery, przywództwo, równowagę między pracą a życiem prywatnym, zachowanie personelu, techniki budowania zespołu i zarządzania technologią informacyjną.

 

Źródło:

http://www.filmweb.pl/film/Dwunastu+gniewnych+ludzi-1957-30701
http://www.filmweb.pl/film/%C5%BBycie+biurowe-1999-32775

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2019

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account