Kiedy pierwszy raz podpisałem umowę - początki w sprzedaży

Kiedy pierwszy raz podpisałem umowę

Swoją przygodę z sprzedażą zacząłem jeszcze w podstawówce. Stworzyłem poradnik do jazdy wyczynowej na rowerze bmx. Zamknąłem go w pdf i wystawiłem aukcję na Allegro. W ciągu 2 miesięcy rozeszło się ponad 300 sztuk. Historią którą opowiem, dotyczy jednak pierwszej pracy na “etat”.

Podejrzewam, że tak jak większość z handlowców (pomijając doświadczenia z lat młodzieńczych), pierwszą poważnąCall center pracą było call center. Produktem były bardzo proste strony www. Jako takie podstawowe wynagrodzenia w ogóle nie istniało. Aby zarobić, musiałem wykazać się i pozyskać pierwszego klienta.

Jaka niska może być Twoja motywacja, zrozumiesz dopiero gdy przez kilka dni będziesz pracował na 100% swojej możliwości a perspektywa będzie taka, że nie zarobisz nic. Większość osób, które ze mną zaczynały, poddało się już na samym początku.

Do dziś pamiętam te słowa “uciekajmy stąd, tutaj nic nie da się zarobić”, “to bardzo trudne” etc. Wymówki piętrzyły się i coraz bardziej czułem, że to nie jest dla mnie.

Po kilku dniach nadal nic mi nie wychodziło. Mimo, że paru klientów prowadziło już ze mną dłuższe rozmowy, nawet wykazywały zainteresowanie, ciągle nie padało to najważniejsze stwierdzenie “zdecydowałem się”.

Wszystko zmieniło się 4 dnia. Kiedy dostałem pierwszą umowę i zarobiłem 400 zł. Do godziny 17:00 podpisałem dwie kolejne a na moim koncie miało się pojawić już 1200 zł. 

Nie było kwestią nadrzędną zarobiona suma (chociaż było to dla mnie ważne), ale przede wszystkim emocje i spełnienie, które poczułem kiedy w końcu sprzedałem swoją pierwszą stronę internetową.

Cel Plan i sukces

Zastanawiasz się jak udało mi się to zrobić?

Poniżej trzy rzeczy na które warto zwrócić uwagę zaczynając pracę w sprzedaży:

 1. Zapytaj klienta czy jest gotowy podjąć z Tobą współpracę.

  Jeżeli nie zapytasz i będziesz czekał aż klient sam Ci zaproponuje podpisanie umowy, możesz nie doczekać się nigdy. Nawet jeżeli będzie znał już wszystkie korzyści i miał potrzebę zakupu Twojego produktu.

  Magicznym momentem, który uświadomił mi jak ważny jest zamknięcie sprzedaży, było wręcz banalne pytanie “Zaczynamy działać?”, na co klient odpowiedział “tak”.

 2. Otaczaj się i ucz od najlepszych

  Gdyby jeden z kolegów siedzących biurko obok mnie, nie powiedział “stary to jest proste, musisz tylko
  zachować spokój”, być może dzisiaj moje życie wyglądałoby inaczej.
 3. Bądź wytrwały

  Nic nie przychodzi z dnia na dzień, aby osiągnąć cel trzeba się wcześniej dużo napracować. Jeżeli rezygnujesz pierwszego dnia, nigdy nie będziesz wiedział czy był to dobry wybór. Warto próbować, popełniać błędy i się na nich uczyć. Tylko osoby, które w życiu ryzykują, osiągają ponadprzeciętne wyniki.

Jeżeli macie inne doświadczenia i chcielibyście się nimi podzielić, serdecznie zapraszam.

Decydując się opowiedzieć swoją historią w sprzedaży, masz okazję pojawić się na stronie głównej Sales-Man.pl.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2020

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account