Błąd, który popełniasz nawet o tym nie wiedząc :/

Błąd, który popełniasz nawet o tym nie wiedząc :/

Kiedy popełnimy błąd od razu wiemy co możemy z tym zrobić. Starać się go naprawić lub nigdy go nie powtórzyć. Pytanie – co się dzieje, kiedy popełnimy go nieświadomie?

Prawdopodobnie każdy, kto trafił na ten artykuł dąży do perfekcji w swoim życiu. Poszukuje wiedzy, która pomoże mu w codzienności: pracy, zdrowiu, zainteresowaniach. Mimo, że kolejne zdanie będzie ciosem, prawda musi ujrzeć światło dzienne: opierając się jedynie na informacjach znalezionych w internecie czy słuchając wyłącznie mentorów, możemy wpaść w półkę.

Obawy i objawy w poszukiwaniu prawdy

Niedawno odwiedził mnie znajomy. Wyglądał na bardzo zmartwionego i zdradził mi, że może mieć poważną chorobę. Okazuje się, że przeczytał tak na jednym z forów internetowych! Kogo masz przed oczami jak to czytasz: przyjaciela, kogoś z rodziny, a może samego siebie? Szukanie rozwiązań zdrowotnych w internecie “po objawach”, tak bardzo popularne, często sprowadza się do najgorszego – za chwilę czeka Cię ciężka choroba, a może nawet śmierć! Dziś już prawie wszyscy wiemy, że diagnozy, które możemy wyczytać w takich artykułach, są w większości błędne. Czemu miałoby nie być dokładnie tak samo ze sprzedażą, marketingiem czy analityką?

Coach, mentor, nauczyciel…

W ostatnim czasie zrobiło się na polskim rynku wielu mentorów, coachów i innych. Innych, bo często zmienia się nazwa, jednak cel jest ten sam. Pomagają w osiągnięciu sukcesu, rozwiązują Twoje problemy, edukują… A co jeżeli to, co mówią jest tak naprawdę błędne w Twoim położeniu? Być może błędne w ogóle. Każdy przypadek jest przecież inny. Pamiętaj – to, co mówią inni, nawet jak są bardzo znani i poważani, niekoniecznie musi być rozwiązaniem Twojego problemu.

Dywersyfikacja źródeł

Wiedza, którą dzielimy się na tym serwisie, choć może być bardzo cenna, nie zawsze będzie w punkt oddawała Twój problem. Najczęściej tak się zdarza, że porada “jak zarobić milion nie wychodząc z domu?”, może sprawić, że stracisz pieniądze.

Jak uniknąć popełniania takiego błędu?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Należy budować swoją niezależność w oparciu o szeroką wiedzę i jej źródła. Często, aby zrozumieć pewne mechanizmy, potrzebne będzie przeczytanie mnóstwa książek, budowanie własnego doświadczenia.

Tylko dywersyfikacja źródeł może sprawić, że nie zamkniesz się w hermetycznej puszce i będziesz otwarty na wiedzę, a zarazem odporny na kłamstwo.

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2020

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account