Czy kolejne szkolenia coś zmienią?

Kolejne szkolenie nic nie zmieni!

Kolejny czas poświęcony na rozwój nic nie da

Masz w swoim otoczeniu takie osoby, które „muszą” być na każdym szkoleniu, które wpadnie im w ręce? Można powiedzieć, że uprawiają turystykę szkoleniową, gdyż zamiast działać i rozwijać się w danym zakresie, wolą stać w miejscu, ale jeździć na szkolenia. Też kiedyś taki byłem, ale szybko się zorientowałem, że to nic nie da. Moje przeczucia poparł jeden z przedsiębiorców na którymś z rzędu wystąpieniu. „Pamiętaj! Kolejne szkolenie, warsztat nic nie da, jeśli sam nie zaczniesz działać!” – mówił. Od tego momentu jestem pierwszy, który się zgłasza, jeśli trzeba coś zrobić. Męczy mnie stanie w miejscu.

Czy jestem wyjątkiem?

Myślę że tak, gdyż obserwuję wokół ogrom ludzi skupiających się na pierdołach, a nie cisnących z doświadczeniami.

Bo jaki jest sens wybierać się na kolejne w tym roku szkolenie z tematu nieruchomości, skoro możesz skupić się na praktyce i albo znaleźć pracę w biurze pośrednictwa nieruchomości, chodzić samemu na aukcje komornicze lub szukać nieruchomości pod odsprzedaż/podnajem. Jaki jest sens oglądania zawodowych graczy w gry komputerowe i traceniu czasu na granie w 4 ścianach, skoro możesz dać z siebie więcej i zapisać się na turniej i sprawdzić się z innymi? Po co czytać multum książek o sprzedaży i zachwycać się osiągnięciami ich twórców, skoro można usiąść kilkanaście razy z klientami i przetestować różnego rodzaju techniki?

Odpowiedzi na te pytania są proste, ale część ludzi blokuje się przed podjęciem pierwszego kroku. Muszą oni znaleźć odpowiedź na pytanie:

Co ich blokuje?

Domniemam, że w większości przypadków jest to strach przed nowym, wygoda obecnej sytuacji, obawa przed włożeniem dużego wysiłku w nową umiejętność. Mimo tego inaczej się nie da.

Możesz podziwiać ludzi sukcesu i zazdrościć im osiągnięć, ale tak naprawdę bez pracy nie zbudujesz wartości i nikt Ci nic nie da na tacy. Pamiętaj, że ludzie zapamiętują głównie spektakularne sukcesy a nie porażki, więc nie jest ważne ile razy poniesiesz porażkę, to ostateczny sukces się liczy. Jak myślisz, czy pewny siebie uwodziciel urodził się taki czy może dzięki doświadczeniu nabył odpowiednią postawę? Gwarantuję Ci, że taka osoba spotkała się z setkami negatywnych odpowiedzi od kobiet, aż w końcu się uodporniła na nie i nauczyła się je negować.

Chciałbym abyś był taki sam. Uczył się na doświadczeniach a nie na teorii.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2020

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account