Statystyki: Pinterest w "wielkiej czwórce" serwisów społecznościowych.

Pinterest w “wielkiej czwórce” serwisów społecznościowych

Pinterest to już czwarty (przyjmując Facebook i Facebook Messenger za jedną platformę) najbardziej popularny serwis społecznościowy w USA, który wyprzedza Snapchat’a i wielkimi krokami zbliża się do Twitter’a.

Dla nieznających jeszcze tego medium, krótka prezentacja. Pinterest to narzędzie umożliwiające publikowanie fragmentów wizualnych różnych stron www. Główną funkcjonalnością jest możliwość umieszczenia interesującej nas grafiki pochodzącej z różnych stron w jednym miejscu. Dodatkowo istnieje możliwość komentowania oraz “polubienia” prezentowanych treści. Pinterest może przypominać tablicę korkową w naszym pokoju, na której znajdują się różne karteczki z ciekawą i istotną dla nas treścią. Ostatnią ważną funkcjonalnością jest możliwość tzw. “przepinania” grafiki na tablice innych użytkowników.

Na potwierdzenie, co raz większego zainteresowania tym medium przedstawiamy kilka wykresów. Na pierwszym z nich widoczny jest stały i silny trend wzrostowy aktywnych userów od września 2015 do września 2017.

Liczba aktywnych użytkowników Pinterest od września 2015 do września 2017 roku.

Miesięczna liczba użytkowników najpopularniejszych aplikacji sieci społecznościowych w USA wg. stanu na Luty 2018 (w mln).

Bardzo ciekawe wyniki odnośnie dokonywania zakupów lub wyszukiwania produktów przedstawia poniższe badanie. Pinterest jest zdecydowanym liderem jeśli chodzi o tą grupą użytkowników.

Procent użytkowników poszukujących produktów na danej platformie społecznościowej.

Biorąc pod uwagę fakt, że Pinterest jest platformą na której jest zdecydowanie najwyższy odsetek poszukujących produktów, interesujące mogą być wyniki poniższego badania, zaprezentowanego na wykresie. Pomimo, tego zainteresowanie, wśród marketerów jest bardzo niskie.

Zainteresowanie Pinterest, wśród  marketingowców.

 

 

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2020

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account