Wakacje są ważne!

Przyszedł czas upałów. Jest to też czas, w którym najczęściej korzystamy z przysługujących nam urlopów. Wykorzystujemy dosłownie każdy promyk słońca. Zatem wakacje są dla nas ważne. Oto powody, dla których warto wyjść z biura i złapać oddech.

1. Produktywność

Z upływem przepracowanych godzin Twoja produktywność spada. Zdawałoby się, że dłużej pracujesz, to więcej zrobisz. Nic bardziej mylnego. Ludzie dłużej pracujący są mniej kreatywni i znacznie spada ich intensywność pracy. Oznacza to, że ciągła praca może być wręcz szkodliwa.

2. Piękne widoki

Trochę prywaty. Zdjęcia z wakacji 2018.

3. Zdrowie

Ciągła praca, to jak wiadomo ciągły stres. Badania dowodzą, że powoduje on rozwój wielu chorób. Prosta sprawa im więcej czasu poświęcisz na relaks tym będziesz zdrowszy.

4. Rodzina

Jeżeli dużo pracujesz to prawdopodobne, że mało czasu poświęcasz dla swojej rodziny. Wakacje to idealny moment na spędzenie czasu z bliskimi, dziećmi, małżonkiem czy przyjaciółmi. Nie ważne czy zostaniecie w domu czy wyruszycie w podróż.

5. Wiedza

Jacek Walkiewicz mówi, że jest tak wiele osób, które jadą zobaczyć piramidy a ich jedyna refleksja na miejscu to: “myślałem, że są większe”. Faktycznie ma rację. Przecież wyjazdy to okazja do poznania innych kultur, zwyczajów, potraw a przede wszystkim ludzi. Będąc za granicą możemy też się uczyć biznesu. Poznać inne rynki i ich zwyczaje. Podróż może być okazją do zmian i dużej nauki.

 6. Pieniądze

Z przymrużeniem oka 😉 Wakacje letnie to też okazja dla firm działających sezonowo. Tym życzymy powodzenia w te upalne dni.

Natomiast, to co jest ważne, że nie liczy się czy urlop weźmiesz w maju, lipcu czy grudniu. Staraj się z niego korzystać co roku albo możliwie najczęściej. Spędź czas z rodziną , poznawaj nowe, a przede wszystkim się zrelaksuj.

Redaktor naczelny serwisu, praktyk i teoretyk z dziedziny sprzedaży i negocjacji. Absolwent Wyższej Szkoły Menedżerskiej na kierunku handel zagraniczny. Od ponad 10 lat odpowiedzialny za sprzedaż usług marketingowych, consultingowych oraz employer brandingowych.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

SalesMan Sprzedaż i Negocjacje ©2018

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account