Psychologia sprzedaży: Ludzie są skupieni wyłącznie na sobie.

Psychologia sprzedaży: Ludzie są skupieni wyłącznie na sobie.


W swoim ponadczasowym, klasycznym tytule “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, Dale Carnegie powiedział: “Możesz zdobyć więcej przyjaciół w ciągu dwóch miesięcy, jeśli będziesz się nimi interesował, niż w ciągu dwóch lat, próbując zainteresować ich sobą”.

Starożytni filozofowie byli zgodni włącznie z Platonem i Sokratesem, którzy zwracali uwagę na psychiczny egoizm. Stwierdzili oni, że ludzie zawsze kierują się własnym interesem.

Najczęściej popełniany błąd przez firmy

W marketingu jednym z najbardziej powszechnie używanym stereotypem reklamowym jest niestety “Jesteśmy najlepsi w mieście”. Firmy nie mogą przestać mówić o sobie i o tym jak są dobre…

Jako osoby powiązane z biznesem nie tylko od strony sprzedaży ale również od strony marketingowej, zauważyliśmy, że firmy cały czas używają słowa “my” zamiast “ty”. Firmy chwalą się swoimi osiągnięciami i historiami z życia (tak bardzo popularny i ostatnio reklamowany storytelling), zapominając, że ludzie są przede wszystkim zainteresowani sami sobą.

Jak wykorzystać tą wiedzę?

Staraj się zrozumieć przede wszystkim potrzeby swoich odbiorców i skup się na przekonaniu klienta, że jesteś w stanie je rozwiązać.  Nawet jeśli prowadzisz działalność całkowicie online, powinieneś skontaktować się telefonicznie z klientem aby zbadać jego potrzeby, dopytać, wyjaśnić…

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2019

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account