ARIA Fund inwestuje w SDA

Fundusz Aria inwestuje w Software Development Academy

Fundusz ARIA dostrzegł wielki potencjał w Software Development Academy – dzięki inwestycji (od 1 do 5 mln EUR) chce zwiększyć zasięg SDA na międzynarodowym, dynamicznie rozwijającym się rynku bootcampów programistycznych oraz rozszerzyć biznes, świadcząc usługi w trybie online.

SDA jest firmą organizującą kursy i szkolenia dla programistów w Polsce, Rumunii, Estonii oraz na Litwie i Łotwie. W komunikacie podano, że w Software Development Academy wyszkoliło się ponad 3000 programistów. Rynek bootcampów programistycznych rozwija się dynamicznie, zainteresowanie usługami wzrasta, w związku z tym Fundusz ARIA – inwestujący w rozwijające się spółki branży technologicznej, dostrzegł głęboki potencjał w SDA. Dokładna wysokość inwestycji nie jest znana, jednak zanaczono, iż kapitał znajduje się w ramach od 1 000 000 do 5 000 000 EUR.

“Plan ekspansji zagranicznej SDA zasługuje na wsparcie. Region Europy Środkowo-Wschodniej, charakteryzujący się m.in. ponadprzeciętnym wzrostem gospodarczym i predyspozycjami do nauk ścisłych oraz języków obcych, stanowi atrakcyjny rynek dla bootcampów programistycznych. Sprawdzony model biznesowy i unikalne know-how powodują, że SDA ma realną szansę, aby stać się liderem tego rynku. A w przyszłości pozyskać dodatkowe finansowanie np. od inwestora branżowego.” – powiedział CEO ARIA, Dariusz Lewandowski.

Uczelnie wyższe versus kurs programisty

W ostrożnej opinii SDA są szacunki, według których w Polsce w 2020 roku zapotrzebowanie na programistów bedzie tak duże, iż deficyt w tym sektorze obejmie 50 000 miejsc pracy, w Europie z kolei 900 000. Idąc tym tokiem rozumowania, możemy śmiało założyć, że uczelnie, nie mogąc odpowiednio sprostać zapotrzebowaniu, w większej części zostaną zastąpione przez bootcampy programistyczne.

 

Źródło: www.money.pl

www.ariafund.com

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2019

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account