STOP SHOP i VIVO! - 142 mln klientów w 2018r.

STOP SHOP i VIVO! odwiedziło ponad 142 miliony klientów w 2018 r.

Jak podaje IMMOFINANZ, powierzchnie handlowe STOP SHOP oraz VIVO w 2018 roku odnotowały 16,7% wzrost odwiedzin, czyli o około 20 milionów większy w stosunku do roku 2017. Z kolei sprzedawcy detaliczni, którzy są najemcami STOP SHOP i VIVO! zarejestrowali rokrocznie zwiększanie się przychodów brutto o prawie 5%. Po korektach z tytułu przejęć, sprzedaży i zakończonych projektów, przychody IMMOFINANZ z usług sprzedaży detalicznej wzrosły o 4,1% w 2018 roku.

„Te wyjątkowe wskaźniki częstotliwości i przychodów potwierdzają sukces naszej polityki zorientowanej na klienta w sektorze detalicznym. 142 mln zarejestrowanych odwiedzających w 2018 r. reprezentuje prawie całkowitą populację czterech naszych głównych rynków: Austrii, Niemiec, Polski i Czech„ – wyjaśnił Dietmar Reindl, dyrektor operacyjny IMMOFINANZ.
„Opierając się na średnich przychodach na metr kwadratowy, sprzedawcy w naszych sklepach STOP SHOP i VIVO! wygenerowali solidne przychody ze sprzedaży detalicznej w wysokości około 1,6 mld EUR w ciągu ostatniego roku”.

STOP SHOP posiada na chwilę obecną 80 lokalizacji w dziewięciu państwach i 564 000 mkw. powierzchni do wynajęcia, które przy obłożeniu 98,8% są w pełni wynajęte. Dziesięć centrów handlowych VIVO! dysponuje prawie 304 000 mkw. – skomercjalizowane są w 97,9%. Obecnie trwają prace nad dwoma centrami STOP SHOP w Polsce i Serbii: nowe parki handlowe w Siedlcach i Sremska Mitrovica będą miały około 18 000 m2 powierzchni do wynajęcia. Centra i parki handlowe STOP SHOP i VIVO! posiadają łączną powierzchnię najmu o wielkości 800 000 m2, z której korzystają znane, czołowe marki, takie jak H&M, C&A, Deichmann, KiK, Drogerie Markt, Takko, JYSK, LPP, Grupa Inditex, CCC, Pepco i NewYorker.

IMMOFINANZ zajmuje się nieruchomościami komercyjnymi w segmentach handlu detalicznego i biurowego, w dziewięciu krajach tj. Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce. Portfel nieruchomości IMMOFINANZ ma wartość około. 4,3 mld EUR i obejmuje ponad 220 nieruchomości, głównie zajmuje się zarządzaniem i rozwojem nieruchomości, a fundamentem są powierzchnie handlowe STOP SHOP i VIVO! oraz biurowe myhive. Firma jest notowana na giełdach w Wiedniu (indeks ATX) i Warszawie.

 

Źródło: www.immofinanz.com

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2021

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account