Grupa Lotos: w 2019 Capex niższy niż w 2018

Grupa Lotos: w 2019 roku Capex może być niższy niż w roku 2018

Patryk Demski, wiceprezes spółki ds. Inwestycji i innowacji, poinformował, że istnieje możliwość, by nakłady inwestycyjne Grupy Lotos w 2019 roku były niższe w stosunku do roku poprzedniego. W rozmowie z dziennikarzami powiedział również, że w tym roku Grupa Lotos będzie koncentrować się na zakończeniu projektu EFRA, który z końcem lutego był zaawansowany w 98,8%.

Głównym wykonawcą Projektu EFRA jest renomowana włoska firma Kinectics Technology, Lotos wypracował porozumienie z KT, według którego instalacja koksowania Delayed Coking Unit (DCU) ma być gotowa do uruchomienia w trybie Ready For Start Up (RFSU) do dnia 31 maja 2019 roku. Według szacunków, całkowite planowane rezultaty ekonomiczno-finansowe, będące skutkiem eksploatacji wszystkich instalacji w ramach Projektu EFRA, ukażą się w zbiorczych wynikach finansowych za czwarty kwartał 2019 roku.

“Oczywiście, będą wydatki na złoże Utgard, złoże Yme, ale łączny Capex w 2019 roku może być niższy niż rok wcześniej” – powiedział P. Demski.

Grupa Lotos S.A. jest polskim przedsiębiorstwem, które stanowi jednostkę dominującą dla grupy kapitałowej, posiadającej kilkanaście spółek w sektorach produkcyjnym, handlowych oraz usługowym, głównie jednak skupia się na poszukiwaniu, wydobyciu oraz przetwórstwie ropy naftowej oraz dystrybucją produktów ropopochodnych. W 2018 roku łączne przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 30,2 mld zł.

Źródło: money.pl

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2021

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account