Microsoft i Ceneo.pl - współpraca

Microsoft i Ceneo.pl partnerami biznesowymi

sztuczna inteligencja

Wprowadzenie technologii sztucznej inteligencji ma pomóc zwiększyć wyniki biznesowe oraz maksymalnie rozwinąć możliwości serwisu. Ceneo.pl chce wykorzystać potencjał AI i chmury Azure, stąd decyzja o partnerstwie z polskim oddziałem Microsoft.

Ceneo.pl, z siedzibą we Wrocławiu, jest serwisem internetowym z branży e-commerce, z którym współpracuje około 20 000 sklepów internetowych. Platforma posiada w swojej ofercie około 11 mln produktów, dając dostęp do swojej porównywarki w przybliżeniu 15 mln klientów końcowych.

Porównywarka cen, w pierwszym etapie współpracy chciałaby wprowadzić sztuczną inteligencję, by zintegrować propozycje od partnerów oraz umożliwić użytkownikom dostęp do większej liczby ofert (przy użyciu nowych kryteriów wyszukiwania). Na projekt kładziony jest również nacisk w sferze biznesowej, czyli od strony wsparcia sprzedażowego oraz partnerskiej współpracy handlowej.
Ceneo.pl liczy, że dzięki sztucznej inteligencji działania reklamowe będą sprawniej dostosowywać się do określonych patnerów, co summa summarum ma ułatwić przedsiębiorcom wybór odpowiednich narzędzi promocyjnych. W dalszej perspektywnie ma zwiększyć się również wynik biznesowy, poprzez zwiększenie efektywności serwisu, a wszystko dzięki AI.
“Branża e-commerce rozwija się niezwykle dynamicznie, również w Polsce. Naszym celem jest przekierowywanie coraz większej liczby użytkowników do sklepów internetowych. Chcąc utrzymać wysokie tempo rozwoju i miejsce w czołówce najpopularniejszych serwisów potrzebujemy strategicznego wsparcia lidera branży IT. Wybór technologii Microsoft nie był zatem przypadkowy.” – powiedział Marcin Łachajczyk, CEO Ceneo.pl

Źródło: www.news.microsoft.com

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2021

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account