Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą?

Jesteś handlowcem i prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą?

Jeśli tak to przygotuj się na państwową kontrolę, ponieważ Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że zbada, kto rzeczywiście prowadzi przedsiębiorstwo, a kto szuka źródła dochodu za sprawą mniejszych podatków. Dotyczy to wszystkich na samozatrudnieniu.

Resort finansów, by sprawdzić, kto prowadzi działalność jednoosobową w trybie aktywnym, będzie pracować nad metodą kontroli pod postacią tzw. testu przedsiębiorcy. Głównym założeniem skontrolowania działalności za pośrednictem takiego testu ma być wykrycie, czy pracownik prowadząc własną firmę jednoosobową, robi to uczciwie pod względem podatków.

Ministerstwo Finansów szacuje, że blisko 166 tys przedsiębiorstw jednoosobowych może być tylko pozornymi działalnościami, dla których jest to o wiele tańsza forma etatu, ze względu na niższe składki i podatek.

Zatem pod lupą będą jednoosobowe działalności gospodarcze, zwłaszcza takie, które na przestrzeni całego miesiąca wystawiają jedną fakturę dla jednego klienta. Płacenie minimalnych zryczałtowanych składek na ubezpieczenia społeczne i rozliczanie się zgodnie z preferencyjnym 19% podatkiem (zamiast 32%), mimo wysokich zarobów, jest według resortu nieuczciwym postępowaniem, gdy jednoosobowa firma jest fikcyjna.

Źródło: money.pl

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2021

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account