Wyrównanie płac w handlu - zawód "handlowiec" w końcu będzie znacjonalizowany

Wyrównanie płac w handlu – zawód “handlowiec” w końcu będzie znacjonalizowany

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, właśnie rozpoczęły się ostateczne prace nad “kartą handlowca”. Jak nieoficjalnie dowiedział się zespół redakcyjny Salesman.pl, prace na kartą są w zaawansowanym stadium i już niedługo będziemy mogli poznać jej oficjalny kształt. 

“Dość nierówności płac w handlu! Nie może być tak, że jedna osoba zarabia najniższą krajową, a druga nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych… za tą samą pracę!” – Grzmi minister finansów. “To sprawiedliwość społeczna i dziejowa” – powtarza osoba z najbliższych kręgów ministra.

“Karta handlowca to nowy rewolucyjny projekt naszego rządu, choć pomysł był już wcześniej wykorzystany w przypadku innych zawodów, takich jak “karta nauczyciela”.  Karta handlowca będzie regulowała obowiązki i prawa handlowców. Tak samo jak karta nauczyciela, karta handlowca ma się przyczynić do rozwoju Państwa, w tym przypadku rozwoju sprzedaży i wzrostu eksportu. Z kolei te mają wpłynąć pozytywnie na budżet rządu” dodaje.

Najbardziej rewolucyjny wydaje się zaproponowany system wynagrodzeń, liczne przywileje oraz obszerność definicji zawodu „handlowca” (w myśl ustawy handlowcami są też np. pracownicy call center i działów obsługi klienta).

Oprócz wyrównania płac, duże emocje wywołuje także prawo do “abolicji”. Jeden z ekspertów pracujących nad nową ustawą, przybliża nam ten zapis.

“Abolicja jest to zwolnienie handlowców z robienia budżetów… jakichkolwiek”. Tym samym, jeśli nie osiągniesz oczekiwanego wyniku, pracodawca nie będzie miał prawą Cię zwolnić. “Dzięki abolicji wszyscy handlowcy w końcu będą bezpieczni, a wstrętni kapitaliści stracą możliwość nakładania nierealnych KPI na pracowników” – dodaje Minister Finansów.

2 komentarze
  1. Tomasz 2 lata temu

    Nie zdziwiłbym się gdyby to była prawda…

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2021

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account