Cyfryzacja polskich firm z Orange Polska i Google Cloud

Cyfryzacja polskich firm z Orange Polska i Google Cloud

sztuczna inteligencja

W dniu dzisiejszym, na wydarzeniu Innovation Gardens Summit w Warszawie, poinformowano o bardziej rozbudowanej współpracy Orange Polska z Google Cloud, jak donosi biuro prasowe Orange Polska. Firma Integrated Solutions, wraz ze spółką macierzystą Orange Polska, ogłosiły, że podpisano stategiczną umowę z Google. Współpraca z Google Cloud ma być przede wszystkim korzyścią dla polskich przedsiębiorców w zakresie usług chmurowych.

Od 2017 roku współpraca Orange Polska z Google Cloud opierała się na wykorzystaniu w Orange usług oferowanych przez G Suite. Dziś natomiast nawiązano szerszą współpracę z Google Cloud, której odbiorcami będą kontrahenci biznesowi korporacji Orange Polska. Partnerstwo obu firm zakłada pomoc dla Orange Polska w obszarach takich jak Big Data, analityka, uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy, robotyzacja procesów oraz wsparcie dla aplikacji internetowych i mobilnych.

„Rozwój usług ICT, szczególnie usług chmurowych, jest niezbędny w cyfrowej transformacji biznesu, w której Orange Polska wspiera polskich przedsiębiorców. Stawiamy na profesjonalne usługi i współzarządzanie z klientem jego światem IT, wykorzystując najlepsze rozwiązania liderów chmurowych z Google na czele” – powiedziała wiceprezes Orange Polska ds. Rynku Biznesowego, Bożena Leśniewska, jak podano na stronie internetowej Orange.

Według informacji podanych przez Orange Polska, z usług w chmurze korzysta jedynie 11% przedsiębiorstw w Polsce, gdy z kolei w Finlandii odstek ten wynosi 65%. Jednakże obserwuje się tendencję wzrostową zainteresowania cyfryzacją biznesu i wdrażania nowych technologii. International Data Corporation przeprowadziło badanie, które zakłada, że do 2022 roku dwukrotnie zwiększy się wartość rynku opartego na chmurze, do sumy 593,5 mln dolarów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2021

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account