Czy Ruch sprzeda dla PKN Orlen 100% akcji?

Czy Ruch S.A. sprzeda 100% akcji spółce PKN Orlen?

W dniu dzisiejszym spółka państwowa PKN Orlen złożyła ofertę sfinansowania Ruchu oraz jego wierzycieli i tym samym chce przejąć w pełni spółkę akcyjną Ruch – jak donosi PAP. W planach PKN Orlen jest wykupienie 100 proc. akcji Ruchu, jednak na chwilę obecną szczegóły na temat kwot są nieznane.

Złożyliśmy dziś ofertę finansowania #RUCH, z zamiarem przejęcia 100 proc. akcji spółki. Badanie due dilligence wskazało synergie pomiędzy modelem biznesowym Ruchu, bazującym na kolportażu prasy, a segmentem detalicznym @PKN_ORLEN. Finalizacja oferty zależy od decyzji wierzycieli ” – podał na Twitterze Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Polski Koncern Naftowy Orlen działa w branży paliwowo-energetycznej i jest czołowym przedsiębiorstwem petrochemicznym na Europę środkowo-wschodnią. PKN Orlen jest właścicielem sześciu rafinerii w Polsce, Czechach i na Litwie. Według opublikowanego raportu finansowego za 2018 rok, koncern zanotował zysk netto na poziomie 5,6 mld zł, z kolei skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 109,7 mld zł.

Ruch S.A. posiada 1800 punktów, w których dystrybuowana jest prasa i produkty szybkozbywalne, oferuje również usługi kurierskie i logistyczne (kontraktowe). Na chwilę obecną spółka jest w trudnej sytuacji finansowej i nie jest w stanie spłacić swoich wierzycieli w 100%, dlatego PKN Orlen podjął decyzję o wykupieniu całościowo spółki.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2021

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account