Sprzedaż dwóch centrów handlowych Atrium za 298 mln euro

Sprzedaż dwóch centrów handlowych Atrium za 298 mln euro

Dwa centra handlowe: Atrium w Koszalinie oraz Atrium Felicity w Lublinie, zostały sprzedane za 298 mln euro, ponieważ strategia spółki zakłada zbywanie aktywów w mniejszych miastach. W tym roku spółka Atrium European Real Estate sprzedała również działkę po cenie księgowej w Gdańsku za 28 mln euro oraz wykupiła warszawskie Centrum Handlowego Kings Cross (pow. najmu to około 7 000 mkw) za 43,1 mln euro, jak podano na money.pl.

W komunikacie poinformowano również, że obecna strategia spółki Atrium European Real Estate Ltd ukierunkowana jest na pozyskiwanie dużych, wysokiej klasy obiektów handlowych, usytuowanych w najlepszych lokalizacjach wielkich miast, w tym również stolicy. Na przestrzeni ostatnich trzech lat spółka weszła w posiadanie obiektów wysokiej jakości i o najlepszym umiejscowieniu za kwotę 0,5 mld euro, natomiast za 0,7 mld sprzedano aktywa handlowe w mniejszych miastach. Atrium European Real Estate, idąc wytyczoną strategią, zredukowała ilość własnych nieruchomości ze 153 w siedmiu państwach na 32 prestiżowe obiekty w czterech.

Grupa Atrium jest czołowym deweloperem nieruchomości handlowych w Europie Środkowej i zajmuje się również pełnym zarządzaniem tymi obiektami. Na chwilę obecną Atrium European Real Estate jest właścicielem 34 aktywów, których powierzchnia najmu zajmuje ponad 980 000 mkw. Wartość nieruchomości wynosi 2,9 mld euro.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2021

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account