W jakich branżach marketing szeptany jest zasadny – SalesMan – Sprzedaż, Analityka, sMarketing

W jakich branżach marketing szeptany jest zasadny

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był ostatnio aktualizowany przez  Ethna 1 year, 7 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #9609
   Greg.onz 
  Participant

  tak jak w temacie, kiedy warto skupić się na marketingu szeptanym

  #10078
   SalesMan 
  Keymaster

  @greg-onz Według mojej opinii, prawdziwą wartość firmy buduje content zamieszczony przez ich klientów. Marketing szeptany, czyli krótko rzecz mówiąc pisanie pozytywnie o samym sobie, jest co najmniej nieetyczne.

  #10097
   Ethna 
  Participant

  Częściowo zgodzę się z przedmówcą – zachwalanie własnej firmy faktycznie jest nieco nie na miejscu, jednak wydaje mi się, że w niektórych branżach nie ma zbyt wielu dróg dotarcia do klienta. Myślę, że producenci kosmetyków śmiało mogą korzystać z marketingu szeptanego z prostego powodu – przy obecnej liczbie mazideł i pachnideł dostępnych na rynku bardzo trudno jest się przebić do klienta. Jako kobieta mogę potwierdzić, że niemal za każdym razem, gdy potrzebuję dokupić nowy kosmetyk to najpierw szukam opinii w internecie. Niestety wynika to z nieprzyjemnych doświadczeń ze znanymi, świetnie zareklamowanymi markami, które bardzo często sprzedają buble testowane na zwierzętach albo mające alergenne składniki…

  Co w takiej sytuacji ma począć małe przedsiębiorstwo, sprzedające fantastyczny, w 100% naturalny krem do twarzy, który potrafi zdziałać cuda? Myślę, że wcale bym się nie obraziła gdyby dodali sobie dobrą opinię, która skłoniłaby mnie do zakupu ich kremu, bo w dalszej perspektywie byłaby to korzyść obopólna.

  Recz jasna, nie tyczy się to wszystkich firm.

You must be logged in to reply to this topic.

SALESMAN Sprzedaż Analityka Smarketing ©2019

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account